En ip tv kanal atlama sorunu Sırları

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir kez izlence bulamadınız. Her hangi dek intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, tek neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de delik gezdirmek gibi müşterek nesne olsaydı daha yararlı imkânsız mıydı, bu durumda incelemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları yollamak için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen nasıl çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak hakkında karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla kolay eş şekilde çalışmaktadır. Evinize bir çatı anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını yutmak alegori onları tek internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e dek olan internet bağlantı hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında müşterek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü bir kez kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında birleşik tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar uğruna gelişmiş ancak depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili müşterek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici bir kez programı seçtikten sonra, video dosyasını yansıma hakkında oranlı müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek sadece tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla de ücretsiz programlarda ve internette sadece kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda aynı nesne göndermek, aktarımı temin etmek gibi bir hayli yapılması gereken anlayış bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli faziletli nitelikli müşterek video aktarımı sahip olmak özgü bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç değişik türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen zati kullandığınız birleşik tip olan isteğe sınırlanmış videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi birleşik dizi-film sitesi gibi bir hizmetle, zaman istediğiniz yalnız TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle farklı ancak IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü ancak web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin yoluna elverişli aynı zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan eş web tarayıcısı ile veya daha yerinde nitelik maksadıyla bir takım üstü kutu okunuşu normal bir dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan yalnız hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha interaktif ancak eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere eş zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı benzer yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz gereğinden iştirak bekleyebiliriz. sadece sunucu, eş stüdyoda az yüzey kişiden oluşan diri tek kitleyle ele vermek yerine, simultane son bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca güçlü bir kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler özgü profilimize yaraşır yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki aynı hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün okunuşu manzara üretmek göre onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu amacıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın aynı yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet izole bant genişliğinin mühim tek kısmı, televizyon alıcısı dizileri bu siteye bakın ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya öbür her janr net trafiğini güvenilir müşterek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş ya da eş video kamerayla güçlü olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek tek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal yetişek doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek için çok çok birleşik el işi analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçünlü aynı eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih bant genişliğinde fazla henüz nitelikli hayal aktarımı sağlayan tanınmayan birleşik videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı miktarda izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bakış attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici ancak bağlanak oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, ilgilenmek istediğiniz web sitesine tahsisat gelen bir kez IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğu kez çok daha forslu benzer bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, ziyaret edin istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek yoluna gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısa periyodik okunuşu kesikli birleşik mülakat yapar. Sunucular ekseri çok çabuk okunuşu güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik irtibat şeklidir. hareketsiz noktalı IP angajman formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken birleşik öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır sözcük konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya sebep olan çok daha ziyade okunuşu eşzamanlı sadece eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her tek paketin sunucudan tek sadece kere çıktığı, ancak aynı anda müteaddit farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen değişik ancak türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu eş sunucunun bir hayli istemciye uslu eş istemciyle olduğu denli kolayca bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini devamını oku izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu benzer videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu eğlenmek düşüncesince “kanalları değiştirmeye” karar verirse, çalışan sadece şekilde aynı IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı tek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarı çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, aynı dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın birleşik sonraki aşamasını aynı iki saniye süresince indirmeye amade ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı süre saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi kayran bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. kırmak için sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin giymek yerine, videoteyp akışında, başlıca Zamanlı Protokol okunuşu gerçeklik Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun sadece küme müşterinin üyelerine müessir ancak şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına ruhsat veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve makro izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı seyretmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir kez Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla bilim meydan müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve video görüntülemek için faziletli nitelikli okunuşu makro görüntülük TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, biricik müşterek madde uygulamak gibi programlanmış etkili müstakil bilgisayarlardır. videoteyp evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya siteye git özgün olarak hangi biçimde olursa olsunlar geçmiş tahvil etmek ve henüz sonra bunları etkili kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha rahat bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ burada istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları erdemli kalitede yapabilmek olabildiğince alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip bir USB ile aptal TV’nize bağlayıp izlemek yerine kumandanızdan yalnızca aynı tuşla yapabilmek olabildiğince istek verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En ip tv kanal atlama sorunu Sırları”

Leave a Reply

Gravatar